Риск

Управление на оспорвания

Решения за управление на възстановяване на плащания, които автоматизират подаването и възстановяването на доказателства, използвайки анализи за идентифициране и справяне с повтарящи се причини за спорове за всеки MID и партньор-получател, като по този начин намаляват разходите.

Категория
Риск
Възможности
10
Налично на
Всички планове
Кандидатствай сега

Системата за управление на възстановяванията на Cardflo намалява финансовите загуби и оперативните разходи за високорискови и корпоративни търговци. Ние предоставяме инструменти за проактивно разрешаване на спорове, възстановяване на приходи и поддържане на здравословен статус на търговския акаунт.

Нашите решения са проектирани да се интегрират безпроблемно с вашата съществуваща платежна инфраструктура.

Cardflo оптимизира управлението на обратните плащания, като автоматизира подаването на доказателства и процесите за възстановяване, намалявайки административните разходи за търговците. Анализите на платформата идентифицират повтарящи се причини за спорове за всеки MID и партньор-придобиваща банка, което позволява целенасочени стратегии за превенция.

Преглед на Управление на оспорванияпреглед

Управлението на възстановяванията включва систематично обработване на платежни спорове, инициирани от картодържатели чрез техните издаващи банки. За търговеца този процес се намира в слоя за риск и операции на платежния стек, изискващ пряка комуникация с приобретатели и картови схеми.

Основната цел е да се минимизира финансовото въздействие на обръщанията на транзакции, като същевременно се поддържа ниско съотношение на спорове, за да се избегне влизане в програми за наблюдение на схеми. Управлението започва с получаване на заявка за извличане или известие за възстановяване, последвано от оценка на кода на причината за спора.

Ако търговецът установи, че транзакцията е била законна, той трябва да се ангажира с повторно представяне. Това включва подаване на убедителни доказателства, като доказателство за доставка, IP логове или подписани договори, на издателя чрез приобретателя.

Ефективният надзор изисква интеграция на данни в реално време с шлюзове и PSP, за да се гарантира спазването на сроковете и структурирането на доказателствата съгласно специфичните правила на схемата.

Как работи Управление на оспорванияработи

  1. Идентифициране и приемане на спорове

    Системата получава автоматични известия от приобретатели и картови мрежи веднага щом картодържател инициира спор. Тези данни съдържат кода на причината, референцията на транзакцията и времевия печат за прозореца за отговор. Централизирането на тези сигнали гарантира, че няма да бъдат пропуснати срокове за подаване, което иначе би довело до автоматична загуба.

  2. Събиране и агрегиране на доказателства

    Съответните данни за транзакции се извличат от базата данни на търговеца и платежния шлюз. Това включва цифрови разписки, потвърждение за доставка, дневници на обслужване на клиенти и отпечатъци на устройства. За повтарящи се плащания системата събира предишни успешни записи за оторизация и доказателство за активни абонаменти, за да демонстрира законни транзакции, инициирани от търговеца (MITs) и предишна употреба.

  3. Автоматично подаване на повторно представяне

    Доказателствата се форматират в пакет от документи, специфичен за изискванията на картовата схема, като тези, определени от Visa или Mastercard. След това този пакет се предава на придобиващата банка. Автоматизацията намалява ръчния труд, необходим за форматиране на документи, и гарантира, че правилните доказателства са съпоставени със специфичния код на причината.

  4. Проследяване и анализ на резултатите

    След като доказателствата бъдат подадени, системата наблюдава състоянието на спора през целия му жизнен цикъл, от повторно представяне до потенциална фаза на предварително арбитраж или второ възстановяване. Успешните победи водят до обръщане на дебитираните средства. Непрекъснатият анализ на тези резултати помага за усъвършенстване на бъдещите стратегии за защита и идентифициране на системни проблеми в процеса на плащане.

Защо Управление на оспорвания е от значение

Запазване на здравето на търговския акаунт

Картовите схеми наблюдават внимателно съотношенията на спорове. Ако идентификационен номер на търговец (MID) надвиши специфични прагове, обикновено 0.9% или 1%, търговецът може да бъде включен в програма за наблюдение. Това води до по-високи такси по схемата, повишен контрол и потенциална загуба на привилегии за обработка. Проактивното управление поддържа тези съотношения в приемливи граници, осигурявайки непрекъснатост на бизнеса и по-ниски оперативни разходи.

Възстановяване на приходи и защита на маржа

Неоспорваните възстановявания представляват загубени приходи и загубен инвентар. Чрез успешно защитаване на законни транзакции чрез повторно представяне, предприятията възстановяват средства, които иначе биха били постоянно дебитирани. В среди с голям обем, дори скромно увеличение на процента на печалба значително подобрява крайния резултат, компенсирайки фиксираните разходи за измами и таксите, свързани с първоначалното известие за спор.

Случаи на употреба на Управление на оспорванияслучаи на употреба

Консолидация на отговорността за множество марки

Търговските групи, опериращи отделни марки и юридически лица, често получават записи за възстановяване на суми чрез множество MID, създавайки фрагментирани изгледи на дебити, анулирания и неизплатени задължения. Cardflo приема и нормализира данните от придобиващите банки в едно табло за управление, което позволява на финансовите екипи да филтрират експозицията по марка, юридическо лице, MID и статус на жизнения цикъл.

Надзор на отговорността за възстановяване на суми при абонамент

Финансовите екипи, приключващи месечните сметки, трябва да разграничават нововъзникналите възстановявания на суми от случаите, които остават отворени, са анулирани или са достигнали окончателна финансова отговорност. Cardflo проследява всеки етап от жизнения цикъл при придобиващите банки и предоставя консолидирани отчети, които подпомагат изчисленията на начисленията, съгласуването на счетоводните книги и прегледите на задълженията в края на периода.

Нормализация на статуса на придобиващата банка

Търговците, използващи няколко придобиващи банки, срещат различни референции на случаи, формати на кодове за причина и етикети за статус за едни и същи етапи от жизнения цикъл на възстановяване на суми. Cardflo картографира входящите записи към последователни статуси и времеви клейма, като дава на екипите по плащанията сравним оперативен изглед, без да заменя основните решения за случаите на придобиващите банки.

Управление на оспорвания в цифри

20–45%
Процент на печалба в индустрията

Това представлява типичния диапазон за успешно повторно представяне във всички индустрии. Процентът на печалба варира значително в зависимост от качеството на доказателствата, вертикалата и специфичните кодове на причините, които се оспорват.

<0.9%
Типичен праг

Повечето основни картови схеми определят здравословна търговска сметка като такава със съотношение спор-към-продажби под това ниво. Нарушаването на този праг често предизвиква включване във формални програми за наблюдение.

<24 hours
Време за отговор

Автоматизираните системи често се стремят към тази скорост за подаване на доказателства. Бързият отговор гарантира спазването на всички срокове, определени от схемата, и намалява пиковото оперативно натоварване на екипите за риск.

Методология: тези цифри са илюстративни диапазони, извлечени от публикувани индустриални данни и наблюдавани търговски кохорти, а не гаранции. Действителните резултати зависят от вашия рисков профил, комбинация от карти, география и настройки за придобиване, и се потвърждават само във вашите собствени ценови условия и условия за одобрение.

Свързани термини

Представяне на доказателства
Отговорът на търговеца на оспорване на плащане, с доказателства, че оригиналната трансакция е била валидна.
Спор
Всяко предизвикателство, инициирано от картодържател към трансакция, обхваща заявки за извличане, оспорвания на плащания, предварително арбитраж и арбитраж.
Заявка за извличане
Запитване преди оспорване на плащане от издателя, което иска от търговеца подробности за трансакцията.
Код на причината
Определен от схемата код, идентифициращ основанията за обратно плащане (напр. Visa 10.4 за картодържател, който не е оторизиран, 13.1 за неполучени стоки), който диктува необходимите доказателства за защита.
Такса за схема
Такси, начислявани от Visa и Mastercard (или друга схема) на еквайъри и издатели за всяка транзакция.
Приемаща банка
Лицензираната банка или финансова институция, която притежава MID на търговеца и урежда картови трансакции от името на търговеца.
Готови ли сте да маршрутизирате с Управление на оспорвания?

Говорете с нашия екип за жива интеграция на rails на нашите партньори по придобиване.

Кандидатствай сега

Какво получавате с Управление на оспорвания

  • Автоматично приемане на известия за спорове директно от глобални мрежи за придобиване и картови схеми.
  • Категоризиране на спорове по кодове на причини за приоритизиране на случаи с висока стойност или висока вероятност за спечелване.
  • Организация на метаданни за транзакции, включително IP адреси, идентификатори на устройства и номера за проследяване на пратки.
  • Стандартизация на пакети с доказателства за изпълнение на специфични изисквания на Visa, Mastercard и American Express.
  • Мониторинг в реално време на съотношенията спор-към-продажби, за да се гарантира съответствие с праговете на картовите схеми.
  • Анализ на причините за отказ и поведението на клиентите за ранно идентифициране на потенциални модели на приятелски измами.
  • Управление на пълния жизнен цикъл на повторно представяне от първоначално известие до окончателно решение или арбитраж.
  • Интеграция със CRM и системи за управление на складове за автоматично изтегляне на доказателство за доставка.
  • Мониторинг на таксите, специфични за приобретателя, и глобите по схемата, свързани с прекомерни обеми на възстановявания.
  • Подробни отчети за нивата на възстановяване и нетния ефект върху приходите от усилията за повторно представяне.
See Управление на оспорвания live across our acquirer partners.

A short scoping call, then a written plan for your MIDs.

Кандидатствай сега

Въпроси относно Управление на оспорвания

Каква е разликата между заявка за извличане и официално възстановяване?

Заявката за извличане е предварително запитване, при което издателят иска повече информация за транзакция, преди да реши дали да инициира пълно възстановяване. Въпреки че не всички заявки за извличане се превръщат във възстановявания, бързият отговор с валидна документация често предотвратява възникването на официалния спор.

Възстановяването е действителното обръщане на средства, при което търговецът е дебитиран и трябва да се ангажира с повторно представяне, за да си върне средствата. Ефективното управление гарантира, че и двата етапа се обработват, за да се минимизират финансовите загуби и въздействието на таксите по схемата.

Как кодовете на причините за картовите схеми влияят на процеса на повторно представяне?

На всяко възстановяване се присвоява код на причина от издателя, като 10.4 (Друга измама) за Visa или 4837 (Без разрешение на картодържателя) за Mastercard. Тези кодове диктуват точно какви доказателства са необходими за отхвърляне на спора.

Ако търговец представи доказателство за доставка за възстановяване, кодирано като „стока не е както е описано“, повторното представяне ще се провали, независимо от предоставеното доказателство.

Усъвършенстваните системи за управление съпоставят кодовете на причините със специфични контролни списъци с документи, за да гарантират, че отговорът е релевантен и съвместим с правилата на схемата.

Може ли търговец да спре възстановяване, след като то е инициирано от издаващата банка?

След като възстановяването е инициирано, средствата обикновено се дебитират от сметката на търговеца незабавно. Единственият начин да се обърне това е чрез процеса на повторно представяне.

Въпреки това, някои картови мрежи предлагат услуги преди спор, като Visa Ethoca или Mastercard Verifi, които позволяват на търговеца да издаде възстановяване, преди спорът да се превърне в официално възстановяване.

Това предотвратява въздействието на спора върху съотношението възстановяване-към-продажби на търговеца, въпреки че все още води до загуба на стойността на транзакцията и такса за услуга.

Какъв е типичният срок за разрешаване на спор за плащане?

Жизненият цикъл на спор може да варира от 30 до 90 дни. Търговците обикновено имат ограничен прозорец, често от 14 до 20 дни, за да отговорят на първоначалното известие с доказателства.

След подаване, издателят има определен период за преглед на доказателствата и вземане на решение. Ако търговецът спечели, средствата се връщат, но издателят или картодържателят все още могат да преследват второ възстановяване или арбитраж, което допълнително удължава срока и увеличава потенциалните разходи.

Как 3D Secure (3DS) влияе на стратегията за управление на възстановяванията?

Транзакциите, разрешени чрез 3D Secure, обикновено се възползват от прехвърляне на отговорност. Това означава, че за спорове, кодирани като „неразрешени“ или „измамни“, отговорността се прехвърля от търговеца към издателя.

Въпреки това, 3DS не защитава срещу спорове „услуга не е предоставена“ или „стока не е както е описано“. Цялостна стратегия за управление използва 3DS като превантивна мярка, но все пак поддържа стабилно събиране на доказателства за категориите спорове, където отговорността остава при търговеца.

Какви са често срещаните последици от превишаване на праговете за спорове по картови схеми?

Превишаването на прагове като Програмата за наблюдение на спорове на Visa (VDMP) или Програмата за прекомерни възстановявания на Mastercard (ECP) води до незабавни последици. Търговците се сблъскват със значително по-високи такси за спор, често увеличаващи се с 50 USD или повече на случай.

Може също така да се наложи да плащат за независими одити на своите процеси за управление на риска. Дългосрочното неспазване обикновено води до прекратяване на търговското споразумение от приобретателя, което затруднява осигуряването на нов MID в бъдеще.

Кандидатствайте с Cardflo

Готови ли сте да подобрите настройките за плащанията си?

Разкажете ни за вашия бизнес. Ние ще ви свържем с правилните банки акцептанти и правилния маршрут, обикновено в рамките на една седмица.

Кандидатствай сега
Кандидатствай сега