Akvizice

Zpracování přeshraničních plateb

Zpracování přeshraničních plateb s optimalizovanými poměry schválení pro obchodníky, přístup k více než 50 akvizičním partnerům k zajištění globálního přijímání plateb a stability, a to i pro vysoce rizikové MIDs.

Kategorie
Akvizice
Schopnosti
10
Dostupné na
Všechny plány
Požádat o účet

Zefektivněte zpracování přeshraničních plateb s Cardflo. Naše platforma umožňuje obchodníkům efektivně přijímat platby od zákazníků po celém světě.

Poskytujeme infrastrukturu pro bezpečné, vyhovující a vysoce výkonné mezinárodní transakce, optimalizující globální toky příjmů.

Cardflo řeší zamítnutí přeshraničních plateb poskytováním přístupu k místním akvizičním partnerům a používáním inteligentních směrovacích mechanismů. Tento přístup zajišťuje vyšší míru schválení napříč různými trhy a proměňuje výzvy mezinárodních transakcí v konzistentní úspěchy zpracování pro obchodníky.

Přehled Zpracování přeshraničních plateb overview

Zpracování přeshraničních plateb zahrnuje autorizaci, clearing a vypořádání transakcí, kde obchodník a držitel karty sídlí v různých jurisdikcích. Tento složitý proces vyžaduje navigaci ve složitých interakcích mezi mezinárodními vydavateli, domácími akceptanty a různými karetními schématy.

Na rozdíl od domácích transakcí musí přeshraniční toky pečlivě zohledňovat různé struktury interchange a různé mechanismy konverze měn. Kromě toho musí dodržovat různé regulační rámce, jako je PSD2 v Evropě, což přidává vrstvy složitosti dodržování předpisů.

Hlavní výzvou v tomto segmentu je řízení FX rizika v celém cyklu vypořádání. Zahrnuje také technický požadavek na zpracování regionálních ověřovacích protokolů, které se výrazně liší podle trhu.

Efektivně řízená přeshraniční infrastruktura umožňuje obchodníkovi přístup na globální trhy směrováním transakcí přes vhodné brány a akviziční partnery, kteří podporují lokální rozpoznávání BIN.

Tato technická vrstva je kritická pro udržení vysokých sazeb autorizace, protože mezinárodní transakce jsou často označovány jako potenciální podvod rizikovými motory vydavatelů, pokud nejsou správně kategorizovány a ověřeny pomocí nástrojů, jako je 3D Secure.

Jak funguje Zpracování přeshraničních platebfunguje

  1. Žádost o autorizaci mezinárodní transakce

    Když zákazník zahájí nákup, brána zachytí údaje o kartě. Identifikuje zemi vydávající banky prostřednictvím BIN. Žádost je směrována k akceptantovi schopnému zpracovávat mezinárodní provoz. Akceptant komunikuje s karetním schématem, aby získal autorizaci od vydavatele v domovské jurisdikci držitele karty.

  2. Ověřování a prověřování rizik

    Transakce prochází kontrolou rizikového motoru vydavatele, často vyžadující silné ověření zákazníka pro splnění regionálních mandátů. Systém vyhodnocuje geografickou vzdálenost mezi obchodníkem a držitelem karty. Také vyhodnocuje typické nákupní chování. To určuje, zda platba nese zvýšené riziko podvodu nebo vysokou pravděpodobnost sporu.

  3. Konverze měn a FX

    Pokud se měna transakce liší od měny vypořádání obchodníka, dojde ke konverzi. K tomu může dojít v místě prodeje prostřednictvím dynamické konverze měn nebo na úrovni schématu. Použitý směnný kurz je obvykle vázán na střední tržní kurz plus marži uplatňovanou zúčastněnými bankami.

  4. Vypořádání a distribuce fondů

    Po úspěšné autorizaci jsou prostředky vyrovnány prostřednictvím karetních schémat, přičemž vydavatel strhne částku držiteli karty a převede prostředky akceptantovi. Akceptant odečte interchange, poplatky za schémata a zpracovatelské marže, poté vypořádá zbývající zůstatek na účet obchodníka. Tento proces vypořádání zajišťuje, že obchodník obdrží své náležité prostředky po odečtení všech relevantních srážek. Cardflo spolupracuje se svými akvizičními partnery na optimalizaci této distribuce, potenciálně včetně vypořádání v předem dohodnuté sekundární měně.

Proč je Zpracování přeshraničních plateb důležité

Optimalizace míry autorizace

Přeshraniční transakce se často setkávají se zvýšenou mírou odmítnutí, protože vydavatelé často podezřívají zahraniční aktivitu, což vede k měkkým odmítnutím. Obchodníci mohou tato odmítnutí minimalizovat použitím sofistikovaného směrování a zajištěním přesného přenosu dat našim akvizičním partnerům. Lokalizované zpracování prostřednictvím domácích akceptantů v klíčových regionech významně zvyšuje pravděpodobnost úspěšné autorizace mezinárodních transakcí. Tato strategie způsobuje, že se transakce jeví jako domácí pro vydávající banku, čímž obchází přísné filtry aplikované na mezinárodní provoz.

Celkové náklady na přijetí

Mezinárodní transakce obecně nesou vyšší poplatky za interchange a schémata ve srovnání s domácími. Efektivní řízení těchto nákladů vyžaduje analýzu toho, jak jsou transakce směrovány a které měny jsou preferovány pro vypořádání. Optimalizací technického zásobníku pro podporu zpracování ve více měnách mohou podniky snížit dopad volatility FX. Mohou také minimalizovat režijní náklady spojené s přeshraničními poplatkovými plány a skrytými konverzními maržemi.

Případy užití Zpracování přeshraničních platebpřípady použití

Globální e-commerce maloobchod

Subjekty e-commerce prodávající fyzické zboží celosvětovému publiku vyžadují schopnost přijímat místní karetní značky. Také vyžadují schopnost zpracovávat platby v rodné měně zákazníka, aby se snížilo opuštění košíku.

Digitální služby a SaaS

Poskytovatelé softwaru založeného na předplatném mají často globální uživatelskou základnu. Potřebují robustní přeshraniční zpracování pro správu opakované fakturace napříč různými časovými pásmy a bankovními systémy. Také potřebují udržovat vysokou míru obnovení.

Online cestování a pohostinství

Cestovní platformy často zpracovávají transakce zahrnující obchodníka v jedné zemi, zákazníka v jiné a poskytovatele služeb ve třetí. To vyžaduje složité vypořádání a správu FX.

Platformy tržiště

Tržiště propojující mezinárodní kupující a prodávající musí spravovat více měnové příjmy a výdaje. Musí zajistit, aby byly odečteny příslušné poplatky před distribucí plateb globálním dodavatelům.

Zpracování přeshraničních plateb v číslech

10-15%
Rozdíl v míře autorizace

To představuje typické zvýšení pozorované při přechodu z přeshraniční na lokální akvizici. Domácí vydavatelé méně pravděpodobně označí lokální transakce jako podvodné.

3-5x
Průměrné zvýšení interchange

Průmyslové standardy ukazují, že meziregionální poplatky za interchange jsou výrazně vyšší než regulované domácí sazby. To platí zejména pro transakce zahrnující karty mimo EHP zpracovávané v Evropě.

1-3%
Marže konverze FX

To je typický rozsah poplatků za konverzi měn uplatňovaných zpracovateli a karetními schématy. Tyto poplatky se uplatňují, když se měna vypořádání liší od měny transakce.

Metodika: tato čísla jsou ilustrativní rozsahy čerpané ze zveřejněných průmyslových dat a sledovaných skupin obchodníků, nikoli garance. Skutečné výsledky závisí na vašem rizikovém profilu, složení karet, geografii a nastavení akceptace a jsou potvrzeny pouze ve vašich vlastních cenových a schvalovacích podmínkách.

Připraveni směrovat s Zpracování přeshraničních plateb?

Promluvte si s nasim tymem o zivem nasazeni na systemech nasich akvizicnich partneru.

Požádat o účet

Co získáte s Zpracování přeshraničních plateb

  • Podpora autorizace ve více měnách pro snížení tření během nákupního procesu pro mezinárodní držitele karet.
  • Přístup ke globálním akvizičním sítím pro usnadnění lokalizovaného směrování transakcí pro lepší výsledky autorizace.
  • Správa dynamické konverze měn pro zajištění transparentnosti ohledně konečných nákladů v místě prodeje.
  • Integrace s protokoly 3D Secure pro splnění různých regionálních požadavků na ověřování a snížení rizika podvodů.
  • Pokročilé směrování BIN pro zajištění, že transakce jsou směrovány na nejvhodnější mezinárodní zpracovatelské koncové body.
  • Podpora alternativních platebních metod populárních v konkrétních geografických oblastech pro zvýšení pronikání na místní trh.
  • Automatizované možnosti vypořádání FX pro pomoc při řízení volatility měn a zjednodušení procesů sladění pokladny.
  • Soulad s mezinárodními standardy AML a KYB napříč více jurisdikcemi pro udržení stability globálního zpracování.
  • Podrobné zprávy o přeshraničních poplatkových strukturách včetně interchange, poplatků za schémata a mezinárodních transakčních přirážek.
  • Komplexní nástroje pro správu sporů navržené pro řešení specifických složitostí mezinárodních předpisů o chargebacku.
See Zpracování přeshraničních plateb live across our acquirer partners.

A short scoping call, then a written plan for your MIDs.

Požádat o účet

Dotazy ohledně Zpracování přeshraničních plateb

Proč jsou přeshraniční transakce odmítány častěji než domácí?

Odmítnutí přeshraničních transakcí je primárně způsobeno rizikovými modely vydavatelů, které kategorizují zahraniční transakce jako vyšší riziko podvodu. Když požadavek na autorizaci pochází od zahraničního akceptanta, vydávající banka nemusí mít dostatečné údaje k ověření záměru nebo polohy uživatele.

Kromě toho mohou technické neshody v bezpečnostních protokolech, jako je nedostatečná podpora 3D Secure v regionech, kde je povinná, nebo nesprávné kódování MCC, vyvolat automatické odmítnutí. Obchodníci to mohou zmírnit používáním akceptantů s místní přítomností nebo optimalizací dat odesílaných v autorizační zprávě.

Jaký je rozdíl mezi měnou transakce a měnou vypořádání?

Měna transakce je to, co zákazník vidí a platí u pokladny, například EUR nebo USD. Měna vypořádání je nominální hodnota, ve které akceptant platí obchodníkovi, například GBP.

Přeshraniční zpracování zahrnující tyto dvě různé měny obvykle nese poplatek za FX. Některá nastavení umožňují vypořádání „jako za stejné“, kdy obchodník obdrží stejnou měnu, která byla zaplacena, za předpokladu, že má bankovní účet v této měně, čímž se vyhne poplatkům za konverzi na úrovni zpracovatele.

Jak se liší poplatky za interchange u mezinárodních transakcí?

Poplatky za interchange u domácích transakcí jsou často omezeny regionálními předpisy, jako je 0,2 % pro debetní a 0,3 % pro kreditní karty v Evropské unii. Tyto limity se však obvykle nevztahují na meziregionální nebo přeshraniční transakce.

Například britský obchodník zpracovávající kartu vydanou v USA bude čelit výrazně vyšším sazbám interchange, často přesahujícím 1,5 %. Tyto náklady stanovují karetní schémata a závisí na typu karty, poloze obchodníka a poloze vydavatele.

Jakou roli hraje 3D Secure v mezinárodním zpracování?

3D Secure je bezpečnostní protokol, který poskytuje dodatečnou vrstvu ověřování. V mnoha regionech, zejména v EHP podle PSD2, je jeho použití povinné pro většinu transakcí.

Pro přeshraniční platby je implementace 3DS klíčová, protože může v případě sporu o podvod přesunout odpovědnost z obchodníka na vydavatele. Kromě toho mnoho mezinárodních vydavatelů automaticky odmítne neověřený provoz od zahraničních obchodníků jako výchozí bezpečnostní opatření.

Může domácí akvizice pomoci snížit přeshraniční náklady?

Ano, domácí nebo lokalizovaná akvizice zahrnuje směrování transakcí přes akviziční banku umístěnou ve stejném regionu jako držitel karty. Díky tomu se transakce jeví jako domácí, což obvykle vede k nižším poplatkům za interchange a vyšším sazbám autorizace.

K implementaci toho obchodník obvykle potřebuje místní právnickou osobu a domácí bankovní účet v daném regionu. Pro podniky bez místní přítomnosti je standardní alternativou použití PSP s širokým mezinárodním dosahem.

Jak se řídí FX riziko u přeshraničních plateb?

FX riziko nastává, protože směnné kurzy kolísají mezi dobou autorizace a dobou vypořádání. Obchodníci to mohou řídit vypořádáním ve stejné měně jako transakce, použitím pevných směnných kurzů poskytovaných jejich bránou po určitou dobu nebo použitím více měnových účtů k držení prostředků, dokud nebudou kurzy příznivé.

Někteří zpracovatelé také nabízejí dynamickou konverzi měn, která zafixuje kurz v okamžiku nákupu a přenáší FX riziko a volbu na držitele karty.

Jaké jsou běžné regulační výzvy pro mezinárodní obchodníky?

Obchodníci se musí orientovat v různých zákonech o ochraně údajů, jako je GDPR, a také v souladu s PCI DSS pro zpracování karetních údajů globálně. Specifické platební předpisy, jako je PSD3 a místní požadavky AML, znamenají, že obchodníci musí být ověřeni přísnými procesy KYB.

Kromě toho některé země mají přísné kontroly odlivu kapitálu, což může ovlivnit schopnost akceptanta převést prostředky obchodníkovi umístěnému v jiné jurisdikci.

Začněte s Cardflo

Jste připraveni zlepšit si nastavení plateb?

Řekněte nám o svém podnikání. Spojíme vás s těmi správnými akvizičními partnery a správnou cestou, obvykle do týdne.

Požádat o účet
Požádat o účet